PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH:

Kolano protezowe

KOLANA OTTO BOCK
1. 3R80


3R80 — mechaniczny przegub kolanowy
Ulepszona obsługa zwiększa poziom funkcjonalności przegubu, któremu zaufały tysiące osób na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Opatentowane rozwiązania hydrauliczne kontrolujące fazy podporu i wymachu
• Natychmiastowa zmiana trybu pracy dla różnych faz chodu
• Dynamiczny, naturalny model chodu przy różnych prędkościach
• Rozwiązanie odpowiednie dla użytkowników o stopniach mobilności: 3 i 4
• Zatwierdzony do użytku przy wadze nieprzekraczającej 150 kg

2. 3R60

Twój schemat ruchu nie powinien różnić się znacznie od modelu ruchu zdrowego człowieka. Przegub kolanowy 3R60 EBS jest właśnie tym, czego potrzebujesz.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Specjalna funkcja: system EBS (ang. Ergo nomically Balanced Stride, tzw. krok zrównoważony ergonomicznie) zapewnia bezpieczeństwo i wygodę oraz naturalność modelu ruchu.
• Konstrukcja wieloosiowa gwarantuje pewny krok podczas przenoszenia protezy ponad podłożem z zachowaniem odpowiedniego dystansu
• Możliwy ruch z różnymi prędkościami
• Zalecany dla użytkowników o stopniach mobilności: 2 i 3

3. 3R90 / 3R92

Modularne przeguby kolanowe z hamulcem ciernym zostały całkowicie przeprojektowane. Grupę tych produktów wyróżnia unikalna technologia z nowatorskim rozwiązaniem mechanizmu hamującego działającego wskutek reakcji na poziom obciążenia.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Nowatorski mechanizm hamowania działający w reakcji na obciążenie
• Maksymalna stabilność i najwyższy poziom bezpieczeństwa w fazie podporu
• Wysoka funkcjonalność przy jednoczesnym przedłużeniu czasu poprawnego funkc jonowania przegubu
• Atrakcyjne nowe wzornictwo
• Przeznaczony dla użytkowników o wadze nieprzekraczającej 125 kg
• 3R90 możliwy do zastosowania w klasie mobilności: 1 i 2
• 3R92 możliwy do zastosowania w klasie mobilności: 2 i 3

4. 3R95

Niewielki, lekki, zapewniający odpowiednią dynamikę ruchu — jeśli w swoim czasie wolnym zamierzasz zajmować się sportem, ale nie zapominasz o konieczności zachowania bezpieczeństwa, lekki przegub kolanowy 3R95 będzie idealnym rozwiązaniem.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Niewielkie rozmiary, lekkość i dynamika ruchu
• Pomaga w zapewnieniu idealnego modelu chodu
• Pewność i bezpieczeństwo przy dużych prędkościach
• Rozwiązanie odpowiednie dla użytkowników o stopniach mobilności: 3 i 4

5. 3R106

Pragniesz mieć pełną swobodę ruchu podczas wsiadania do samochodu lub w trakcie przejażdżki rowerowej po mieście? Przegub kolanowy 3R106 ułatwi takie codzienne czynności, gwarantując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania
• Duży zakres zmian prędkości chodu
• Duży kąt zgięcia
• Mała waga
• Rozwiązanie odpowiednie dla użytkowników o stopniach mobilności: 2 i 3

6. 3R41

Nowy modularny przegub kolanowy 3R41 z zamkiem firmy Otto Bock zapewnia maksimum bezpieczeństwa, jest łatwy w użyciu i przynosi wiele korzyści w codziennym użytkowaniu.

W skrócie — podstawowe informacje:
• Łatwa obsługa dzięki nowemu mechanizmowi mocowania
• Bardzo mała waga i odporność na rozpyloną wodę
• Łatwe odblokowanie zamka przegubu, nawet bez konieczności odciążenia protezy
• Przeznaczona dla użytkowników z 1 klasy mobilności (osoby poruszające się w pomieszczeniach zamkniętych)
• Zatwierdzona do użytku przez pacjentów o wadze ciała poniżej 100 kg

Kolano protezowe

KOLANA OSSUR
1. Total Knee 2000


Siedmioosiowy staw kolanowy TK 2000
Mechanizm hydrauliczny pozwalający kontrolować wszystkie fazy ruchu stawu kolanowego (dwa zakresy regulacji fazy zgięcia i jeden zakres regulacji fazy wyprostu). Total Knee 2000 wykonane jest z aluminium stosowanego w lotnictwie. Bardzo stabilne (blokadę stawu powoduje odpowiednie geometryczne ustawienie elementów). Wymienne zderzaki w czterech stopniach twardości dobierane do wagi i aktywności pacjenta Pracuje zgodnie z biomechaniką fizjologicznego stawu kolanowego Zakres zgięcia 160°

Siedmioosiowy staw kolanowy TK 2000 zapewnia bardzo naturalny i ergonomiczny chód osobom o średniej aktywności.
Ogromne możliwości regulacji dzięki zaawansowanemu systemowi hydraulicznemu.

2. Mauch

Jednoosiowy duraluminowy hydrauliczny staw kolanowy. Zwiększona wytrzymałość, niezawodność i estetyka. Przeznaczony dla pacjentów ze zmienną aktywnością uzależnioną od trybu życia, pracy, hobby Z wbudowanymi adaptorami piramidowymi męskimi. Nowy opływowy kształt ułatwiający znacznie adaptację pokrycia kosmetycznego. Możliwość kontroli i płynnej regulacji fazy zgięcia i wyprostu oraz fazy spoczynkowej stawu kolanowego.

Oś stawu wyposażona w nowe ulepszone łożyska rolkowe Zwiększona żywotność i niezawodność tłoka hydraulicznego Nowa tylna i przednia osłona gumowa minimalizująca uszkodzenia i zabrudzenia systemu hydraulicznego. Zakres zgięcia 115°
Wysokość stawu powyżej osi obrotu –18 mm, 24 miesiące gwarancji

KOLANA ENDOLITE
3. Kx06
Rodzina stawów kolanownowych ESK


Nowy staw kolanowy KX06 z tłokiem hydraulicznym połączony pierwszy raz z ramą czteroosiową. Dzięki tego typu konstrukcji staw staje się bardziej wytrzymały, praca bardziej płynna i energooszczędna, zostaje zwiększony zakres zgięcia 1600, znacznie poprawione bezpieczeństwo podczas schodzenia po schodach i chodzenia po nierównościach. Przeznaczony jest dla pacjentów bardzo wymagających, zmieniających na co dzień bardzo często tempo i charakterystykę chodu, aktywnie uczestniczących w codziennym życiu, bez żadnych ograniczeń w napotkanej sytuacji. Oś obrotu umieszczona na wysokości 30 mm dzięki czemu istnieje możliwość adaptacji dla pacjentów z długimi kikutami lub z wyłuszczeniem w stawie kolanowym. Z drugiej strony konstrukcja policentryczna pozwala na adaptację dla pacjentów z bardzo krótkimi kikutami a nawet z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Możliwość płynnej regulacji fazy zgięcia i wyprostu oraz fazy spoczynkowej stawu kolanowego. System hydrauliczny może pracować w trzech trybach: - Włączony mechanizm bezpieczeństwa „bezpieczne kolano” - Wyłączony mechanizm bezpieczeństwa „wolne kolano” - Kolano zablokowane poprzez zamek „sztywne” Waga stawu 1300 g 36 miesięcy gwarancji

KOLANA ENDOLITE
4. ESK


(ENDOLITE STABILISED KNEE)
Wyposażona jest w system bezpieczeństwa aktywowany ciężarem ciała użytkownika. Kolano blokuje się kiedy pacjent postawi stopę piętą na podłożu, a następnie blokada zmniejsza się płynnie w miarę jak pacjent przemieszcza środek ciężkości. Całkowite odblokowanie stawu następuje dopiero wtedy, gdy obciążone są palce stopy protezowej i nie ma już niebezpieczeństwa niekontrolowanego zgięcia stawu. Czułość samego mechanizmu bezpieczeństwa można płynnie regulować w bardzo szerokim zakresie. Daje to możliwość zaopatrzenia zarówno osób, które są we wczesnym stadium rehabilitacji jak i tych bardzo sprawnych i aktywnych. Zakres zgięcia 1400. Dodatkowo możemy wybrać sposób sterowania zgięciem i wyprostem stawu kolanowego.

KOLANA STREIFENEDER
5. 3A1000


Pierwszy staw kolanowy firmy Streifeneder, który łączy ze sobą bezpieczeństwo regulowane mechanicznie, pneumatyczną regulację prędkości zgięcia i wyprostu oraz pneumatyczną amortyzację ostatniej części fazy wyprostu . Płynna i dokładna regulacja amortyzacji, dzięki której pacjent zdecydowanie słabiej odczuwa moment wyprostu kolana oraz kontaktu protezy z podłożem. Praca stawu 3A1000 charakteryzuje się dużą harmonią i płynnością pracy. Staw kolanowy odpowiedni jest dla bardzo szerokiej grupy użytkowników ze wskazaniem na osoby średnio aktywne i aktywne. Dzięki systemowi pneumatycznemu możliwa jest dokładna regulacja prędkości zgięcia i wyprostu. Ten sam system pneumatyczny odpowiada za regulację końcowej części fazy wyprostu i eliminuje stukanie kolana przy pełnym wyproście Ta funkcja może być regulowana niezależnie.

Dane techniczne:
Limit wagowy 125 kg
Zakres zgięcia 145°
Waga całkowita stawu 820g
Wysokość stawu powyżej osi obrotu 41 mm
Dolne zakończenie stawu zaciskiem o średnicy 34 mm
W komplecie adapter rurowy stalowy o długości 400 mm i średnicy 34 mm

6. 3A800

To nowy staw kolanowy w ofercie firmy Streifeneder posiadający regulowany system bezpieczeństwa aktywowany poprzez obciążenie protezy. Zalecany w przypadku pacjentów średnio i mało aktywnych. Regulowana, zintegrowana wyrzutnia sprężynowa, potrójny system zderzaków wytłumiający hałas i drgania. Wydłużona wytrzymałość i żywotność stawu kolanowego. Nowoczesna, smukła konstrukcja, przednia osłona wykonana z tworzywa sztucznego chroniąca staw kolanowy przed zniszczeniem, chroniąca kolano w chwili klęknięcia. Wymienna przednia osłona stawu kolanowego

Dane techniczne:
Limit wagowy 125 kg
Zakres zgięcia 145°
Waga całkowita stawu 620g
Wysokość stawu powyżej osi obrotu 41 mm
Dolne zakończenie stawu zaciskiem o średnicy 30 mm

KOLANA ENDOLITE
7. Orion


Orion to nowe rozwiązanie protetycznego stawu kolanowego opartego na zastosowaniu mikroprocesorów. Technologia pracy tego kolana oparta jest na współdziałaniu dwóch systemów wykonawczych- hydraulicznego oraz pneumatycznego. System hydrauliczny zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi w trakcie obciążania protezy na różnej powierzchni, umożliwia naprzemienne schodzenie ze schodów czy też wygodne przyjmowanie pozycji siedzącej. Działanie tego systemu jest niezwykle precyzyjne i w dużym stopniu zmniejsza wydatek energetyczny przez użytkownika. System pneumatyczny z mikroprocesorem w czasie rzeczywistym steruje i odpowiada za siły zgięcia, wyprostu, czas oraz kąt zgięcia kolana. Zarządzanie przez system mikroprocesorów sprawia, że każde przyspieszenie lub zwolnienie pracy kolana jest niezwykle płynne i dostosowane do użytkownika. Wszystko to powoduje, że chód jest bardziej naturalny, bezpieczny i w pełni kontrolowany. Orion ma prosty i intuicyjny system programowania. Rama i obudowa wykonana z włókna węglowego, co sprawia, że konstrukcja jest relatywnie lekka. Gwarancja 36 miesięcy, czas pracy baterii: 24h, czas ładowania 2h.