Stopień mobilności 1- AKTYWNOŚĆ NISKA

Protezy proste o funkcji głównie kosmetycznej z najprostszymi elementami mechanicznymi. Zapewniają bezpieczne stanie i poruszanie się. Chód charakteryzuje się małą długością korku i niewielka, stałą prędkością chodzenia, czas i długość pokonywanej drogi są bardzo ograniczone i często wymagają zaopatrzenia pomocniczego typu laski, kule i balkoniki. Protezy przeznaczone są dla osób poruszających się tylko w pomieszczeniach.

 

Stopień mobilności 2 – AKTYWNOŚĆ ŚREDNIA

Protezy z prostymi elementami mechanicznymi oraz standardowymi. Pomagają odciążyć stawy i tkanki podczas poruszania się. Długość kroku odpowiada mniej więcej normalnemu chodowi i rzadko się zmienia. Protezy zapewniają stabilność podczas stania i umożliwiają lekkie przekolebanie podczas chodzenia, co jest ważne podczas chodzenia na zewnątrz. Umożliwiają pokonywanie niskich przeszkód w otoczeniu takich jak krawężniki , pojedyncze stopnie lub nierówne podłoża, jednak długość drogi jest bardzo ograniczona. Protezy przeznaczone są dla osób głównie poruszających się po pomieszczeniach ale też o ograniczonym zakresie ruchu w terenie.

 

Stopień mobilności 3 – AKTYWNOŚĆ WYSOKA

Protezy do przemieszczania się ze średnią, dużą i zmienną prędkością, pokonując przy tym większość przeszkód w terenie otwartym (schody, strome wzniesienia, nieregularnie ukształtowany teren). Protezy pozwalają na aktywność zawodową porównywalną do większości społeczeństwa oraz na rekreacyjny sport.

 

Stopień mobilności 4 – AKTYWNOŚĆ BARDZO WYSOKA

Protezy do przemieszczania się w nieograniczonym zakresie ruchowym i otwartym terenie, pozwalają pokonywać wszelkie przeszkody i nierówności. Ponadto są bardzo funkcjonalne i pozwalają na uprawianie sportów związanych z dużymi obciążeniami, naprężeniami i odkształceniami.

 

opis  dla stóp:

 

Otto Bock: