Patrycja Plewka

Psycholog, psychoterapeutka, psychotraumatolog, trener. Swoich klientów uczę psychologicznej elastyczności, która pozwala budować życie dookoła ruchu „w kieru

nku”, zamiast ruchu „z dala”. W zgodzie z tą teorią pomagam swoim klientom przechodzić „na drugą stronę strachu”, bo wierzę, że tam wydarza się najpiękniejsze co na nas czeka, nawet po stracie jaką jest amputacja kończyn.

Prowadzę poradnię „Antidotum Clinic” w Warszawie. Jestem założycielką i prezeską „Amp Active” – rozwijającej się fundacji wspierającej osoby po amputacjach poprzez budowanie społeczności, dzięki której mogą one powrócić do aktywnego i pełnego życia.

Swoje doświadczenie zdobywałam współpracując m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Konstancinie Jeziornej, Fundacją „La Strada”, w której pełniłam funkcję kierownika schroniska dla ofiar i świadków przestępstw, Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Fundacją Poland Business Run, Fundacją Legii i wieloma innymi.

Dziś pracuję zgodnie z tym, co mnie samej pozwoliło otworzyć się na doświadczanie i pełnię mocy. Moim pędzlem jest autentyczność, a obrazem życie osób, które doznają osobistego rozwoju w doświadczeniu zmienności i strat.

W swojej praktyce pomagam swoim klientom osiągnąć osobisty rozwój w doświadczaniu zmienności oraz strat.

Pacjentom  pomagam w zakresie:

– poradzenia sobie z doświadczeniem straty kończyn lub wad wrodzonych i przezwyciężenia cierpienia z tym związanym

– psychoedukacja rodzin pacjentów po amputacjach

– interwencja kryzysowa – amputacja to gwałtowna zmiana i zwrot życiowy, sytuacja często nieprzewidziana, wywołująca wewnętrzny konflikt i lęk związany z takimi obszarami jak; wolność, celowość życia, samotność lub lęk.

– diagnoza i terapia zespołu stresu pourazowego (ptsd) – jest to zaburzenie lękowe,  które pojawia się w reakcji na przeżycie lub bycie świadkiem traumatycznego zdarzenia. Ze zdarzeniem traumatycznym mamy do czynienia w sytuacji związanej z zagrożeniem życia lub utratą fizycznej integralności jaką jest amputacja.