Wykonujemy na zamówienie gorsety ortopedyczne do leczenia bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz) oraz tzw. „okrągłych pleców” (Choroba Scheuermanna). Do leczenia stosujemy odpowiednio gorsety typu B i typu S oraz różne ich modyfikacje w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego. Gorsety wykonywane są z tworzywa termoplastycznego barwionego na różne kolory specjalną technologią.

Gorsety ortopedyczne (korekcyjne) do leczenia chorób kręgosłupa Ł.055, M.057

Gorsety korekcyjne do leczenia skolioz : typ B

Gorset wykonany jest na odlewie gipsowym pacjenta z barwionego tworzywa sztucznego, termoplastycznego zapinanego na paski z taśm velcro. Gorset ortopedyczny stosuje się w przypadku zaistnienia skrzywienia bocznego kręgosłupa (skolioza). Do produkcji tego zaopatrzenia wykorzystujemy atestowane materiały, które nie powodują odparzeń i alergii. W każdym przypadku gorset wykonywany jest indywidualnie na miarę przez wykwalifikowanych pracowników. Po odbiorze gorsetu co 3-6 miesięcy zalecana jest wizyta kontrolna w celu naniesienia korekty w gorsecie, polega ona na wklejeniu odpowiednich pelot.

Gorsety korekcyjne do leczenia choroby Scheuermanna – typ E:

Gorset wykonany jest indywidualnie na odlewie gipsowym pacjenta z barwionego termoplastycznego tworzywa sztucznego, zapinanego na paski z taśm velcro. Gorset ortopedyczny stosuje się w przypadku zaistnienia pogłębionej kyfozy kręgosłupa piersiowego (pogłębienia fizjologicznych skrzywień kręgosłupa) tzw. Choroba Scheuermanna – okrągłe plecy. Do produkcji tego zaopatrzenia wykorzystujemy atestowane materiały, które nie powodują odparzeń i alergii. W każdym przypadku gorset wykonywany jest indywidualnie na miarę przez wykwalifikowanych pracowników. Po odbiorze gorsetu co 3-6 miesięcy zalecana jest wizyta kontrolna w celu naniesienia korekty w gorsecie, polega ona na wklejeniu odpowiednich pelot.

Gorsety Jevetta:

Gorset stabilizujący kręgosłup, działa według zasady trzech punktów podparcia Andrego. Rama przednia i tylna gorsetu wykonana jest ze stopów aluminium. Pasy skórzane łączące obie części zastosowane są w celu dogodnego i szybkiego zakładania i zdejmowania. Gorsety posiadają regulację do indywidualnego dokładnego dopasowania do kształtu tułowia. Stosowane jako zabezpieczenie po urazach kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego. Gorset tworzą dwie ramy przednia i tylna wykonane ze stopów aluminium. Tylna trójkątna ramka pozwala na stabilizację wyższych partii kręgosłupa. Gorsety posiadają regulację do indywidualnego dokładnego dopasowania do kształtu tułowia. Pasy skórzane łączące obie części pozwalają na szybkie zakładania i zdejmowanie gorsetu, a wewnętrzna strona elementów wyklejona jest miękką wyściółką i naturalna skórą, która zabezpiecza przed odparzeniami.