starsi ludzie

Nasza Pracownia specjalizuje się w wykonaniu lekkich, komfortowych protez dla osób starszych. Dzięki zastosowaniu dużej ilości włókna węglowego Nasze protezy charakteryzują się minimalną masą przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości.
Dodatkowo stopy wykonane w całości z karbonu lub specjalne dla geriatyków pozwalają na wykonanie protezy , której masa nie powinna przekraczać 1,5 kg (przybliżona masa protezy podudziowej z elementem aluminiowym i stopą 1G6 Otto Bock).
Do wykończenia protez wykorzystujemy, w zależności od aktywności i wagi pacjenta, elementy stalowe, aluminiowe bądź wykonane z tytanu co też wpływa na masę protezy. Dla podniesienie komfortu użytkowania protezy można zastosować pończoszki żelowe lub silikonowe ( Komfort Gel, Derma Seal itp.). Dzięki zastosowaniu tych pończoch następuje redukcja niekorzystnego ocierania, ucisku i obciążenia skóry, a tym samym zwiększa się odczuwalny komfort noszenia protezy. Inna zaleta powłoki z żelu to: zastosowanie w niej olejku mineralnego, który działa bardzo korzystnie na skórę, zachowuje jej elastyczność. Pończoszki raczej stosuje się przy amputacji podudziowej.