Sposób działania:
1. Do leja wewnętrznego (silikon/żel/poliuretan) wkręcany jest pin

2. Następnie pacjent zakłada na nogę liner z wkręconym pinem i wkłada do leja zewnętrznego, po czym następuje blokada zamka. Proteza gotowa jest do użytku. W celu zdjęcia protezy należy jedynie przycisnąć guzik zamocowany z boku protezy-następuje zwolnienie blokady.

1. Original
ICEROSS ORIGINAL średniej sztywności lejek silikonowy przy amputacji na wysokości podudzia. Zapewnia bardzo dobrą stabilizację kikuta. Polecany dla pacjentów każdej aktywności. Wyposażony w siatkę stabilizująco wzmacniającą 10 cm i adaptor do pinu. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnej długości siatki stabilizująco-wzmacniającej od 2 do 14 cm. Wykonany z silikonu wysokiej klasy Sensil Silicone. Dostępna wersja lejka z pokryciem dzianinowym lub bez. Odpowiedni jako lejek do terapii kompresyjnej oraz jako pierwsze zaopatrzenie po amputacji.

2. Comfort
ICEROSS COMFORT lejek silikonowy przeznaczony dla amputacji na wysokości podudzia. Wykonany z delikatnego żelu silikonowego, zwiększona grubość ścianek, z zewnątrz wykończony pokryciem dzianinowym.
Doskonale odciąża miejsca wrażliwe oraz wyrośla kostne. Przeznaczony dla pacjentów mało i średnio aktywnych potrzebujących odciążenia kikuta. Możliwość wyboru grubości lejka 3 mm lub 6 mm oraz z opcją mocowania na pin lub nie.

3. Synergy
ICEROSS SYNERGY lejek silikonowy przeznaczony dla amputacji na wysokości podudzia, składający się z dwóch warstw: zewnętrznej sztywniejszej, która daje bardzo dobrą stabilizację oraz wewnętrznej miękkiej, która pochłania drgania, dostarcza wspaniałe zawieszenie protezy oraz stwarza znakomity komfort. Przeznaczony dla pacjentów średnio i bardzo aktywnych ze szczególnym uwzględnieniem osób potrzebujących bardzo dobrej stabilizacji oraz ceniących sobie wygodę i komfort. Lejek dostępny ze standardowym pokryciem dzianinowym lub w wersji z pofalowaną zewnętrzną powierzchnią na wysokości stawu kolanowego.

4. Sport
ICEROSS SPORT lejek silikonowy przeznaczony dla amputacji na wysokości podudzia, bardzo sztywny lej kikutowy. Dzięki zawartości formuły Active Skin Care odżywia i nawilża skórę. Dzięki siatce stabilizująco wzmacniającej doskonale zabezpiecza i stabilizuje koniec kikuta . Zewnętrzne pokrycie Supplex zapobiega przenoszeniu tarcia z leja protezowego na kikut. Został tu również zastosowany system kontroli rotacji ARC. Końcówka do zamocowania pinu wykonana z tytanu. Przeznaczony dla każdego pacjenta z uwzględnieniem bardzo aktywnych.

5. 6Y42 Otto Bock
• idealny w połączeniu z systemem zamka zapadkowego shuttle lock
• bardzo wytrzymały
• łatwy do czyszczenia
• dla pacjentów z dobrze zachowaną, zdrową tkanką miekką kikuta
• dla pacjentów o niskim i umiarkowanym stopniu aktywności

Dzianina pokrywająca liner sprawia, że jest on łatwy do nakładania i zdejmowania, a cienkie ścianki linera sprawiają, że jest bardzo elastyczny. Jest specjalnie wzmocniony aby redukować ruch podłużny i wydłużanie się linera. Dostosowany dla pacjentów o niskim i umiarkowanym stopniu aktywności. Przeznaczony dla pacjentów po amputacji podudzia. Dostępny jest z materiałowym pokryciem 6Y42 lub bez.

6. 6Y75 Otto Bock
• bardzo trwały oraz łatwy do czyszczenia
• stosowany przez pacjentów z dobrze zachowaną, zdrową tkanką miękką kikuta
• dla pacjentów o niskim i umiarkowanym poziomie aktywności

Właściwości:
• antybakteryjny dodatek do materiału sprawia, że liner 6Y75 jest zabezpieczony przed bakteriami, eliminuje nieprztyjemny zapach zwiększając higienę i podnosząć poziom komfortu noszenia
• miękki silikon jest gładki i przyjazny dla skóry
• opracowany tak aby redukował dystalne wydłużenie i ściskanie obwodowe linera
• niezwykle gładka i wytrzymała dzianina pokrywająca silikonowy liner
• miękka dystalna końcówka linera
Liner 6Y75 jest przeznaczony dla pacjentów po amputacji podudzia o niskim i umiarkowanym stopniu aktywności. Umożliwia dobre przyleganie kikuta i wysoki komfort noszenia.