Sposób działania:

Mocowanie na podciśnienie – kikut wraz z lejem silikonowym wypełnia całkowicie lej protezowy w którym zamontowany jest zawór podciśnieniowy protetyczny. Podczas wkładania kikuta do leja protezowego następuje całkowite wypchnięcie powietrza z leja (poprzez zawór podciśnieniowy). W ten sposób powstaje podciśnienie które doskonale przytrzymuje protezę na kikucie. Jej zdjęcie możliwe jest po naciśnięciu specjalnego przycisku znajdującego sie na zaworze podciśnieniowym.

Zawieszenie na podciśnienie:

1. Seal In Dermo
Dzięki specjalnej membranie uszczelniającej wytwarza się podciśnienie, które stanowi bardzo dobre zawieszenie. Lej doskonale sprawdza się w przypadku długich i bardzo długich kikutów.

Materiał użyty do wykonania tego leja silikonowego należy najdelikatniejszych na świecie. Żaden inny lejek silikonowy nie potrafi tak kompleksowo zadbać o skórę kikuta jak lejek silikonowy DERMO. Dzieje się to równolegle z uzyskaniem doskonałego zawieszenia. Użytkownik protezy porusza się mając pewność, że lejek silikonowy DERMO utrzymuje stabilnie protezę na kikucie a jednocześnie chroni jego tkanki przed uszkodzeniem. Tajemnicą lejka DERMO jest system aktywnej ochrony skóry który składa się z kilku elementów:DermoGel Silicone – bardzo miękki materiał, jeden z najbardziej delikatnych na rynku. Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi tkanki miękkiej i zapewnia doskonałe zawieszenie. AloeVera – substancja powszechnie używana w przemyśle kosmetycznym zawiera m.in. dziewięć podstawowych aminokwasów, substancje mineralne (makroelementy i mikroelementy), witaminy (w tym wszystkie z grupy B), enzymy oraz cukry. Aloe Vera działa na poziomie przemian komórkowych i wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wspomaga odżywianie oraz procesy regeneracyjne komórek Waselina – Wazelina ma działanie natłuszczające i ochronne. Skutecznie zapobiega wysuszaniu skóry. Doskonale regeneruje wysuszony naskórek.

2. Seal In Satbilo
Dzięki specjalnej membranie uszczelniającej wytwarza się podciśnienie, które stanowi bardzo dobre zawieszenie. Lej doskonale sprawdza się w przypadku długich i bardzo długich kikutów. Bardzo miękki wewnątrz, zewnętrzna część mocno usztywniona. Dzięki zawartości formuły Active Skin Care odżywia i nawilża skórę. Dzięki siatce stabilizująco wzmacniającej doskonale zabezpiecza i stabilizuje koniec kikuta. Zewnętrzne pokrycie.
Supplex zapobi ega przenoszeniu tarcia z leja protezowego na kikut. Został tu również zastosowany system kontroli rotacji ARC. Przeznaczony dla pacjentów średnio i bardzo aktywnych ze szczególnym uwzględnieniem osób o bardzo miękkich kikutach. Zwany także lejkiem dla pracuj

3. Seal In X5 Stabilo
Następny krok do przodu dla podciśnieniowego zawieszenia protezy podudzia Iceross Seal-In X5. W oparciu o sprawdzony lejek Dermo powstał pomysł, rozwiązanie leja silikonowego oparty nie na jednej dużej membranie lecz na pięciu mniejszych rozłożonych na większej powierzchni ścianek lejka. Mniejsza membrana bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu kikuta oraz kształtu lejka protezowego rozprowadzając równomiernie ciśnienie dostarczając przy tym idealną szczelność oraz wspaniałe zawieszenie podciśnieniowe protezy podudzia. Rozłożenie podciśnienia na większej powierzchni znacznie ułatwiło ruch zgięcia i wyprostu stawu klanowego, znacznie poprawiła się kontrola przed rotacją, zwiększył się komfort oraz uprościł proces pielęgnacji i konserwacji lejka silikonowego.